Malatya Sosyal Medya Reklamları 20MAR
Malatya Sosyal Medya Reklamları

Malatya sosyal medya reklamları alanında ajansımız Floay Media ile fark yaratan hizmetler alabiliyor. Sosyal medya dediğimiz mecralar Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi günlük hayatta çok kullandığımız uygulamalardır. Dijitalde iş yapmak isteyenlerin hedef noktası olan bu mecralar, satışları artırmada ve marka olmada oldukça önemlidir. Sadece sosyal medya üzerinden satış yapan sayfaların yanı sıra hâlihazırda fiziki bir markası olan ve mağazası olan binlerce oluşum, ticaretlerini sosyal medya ile dijitalleştiriyor. Dünya devi markaların hiçbir şekilde sosyal medya reklamına ihtiyacı olmadığı halde, bu markalar kendilerini dijital alanda göstermek için geniş reklam çalışmaları yapıyor, büyük bütçeler ayarlıyor. Öyle ki sosyal medya yöneticiliği dediğimiz yeni ve dijital bir meslek ortaya çıktı. Yerel, ulusal ve uluslararası şeklinde ayrılan sosyal medya reklamları, genellikle profesyonel ajanslar aracılığıyla yapılıyor.

Sosyal Medya Reklamlarının Faydaları

Sosyal medyada reklam vermek gerçekte etkili mi? Satışlara ya da markaya nasıl bir faydası var? İşte sosyal medyanın markanıza faydaları:

  • Sosyal medyadaki takipçi sayınızı artırır, satışlarınızı olumlu etkiler.
  • Yeni kişilere ulaşmayı kolaylaştırır, hedef kitleye daha hızlı ulaşmaya yardımcı olur.
  • Lokasyon bazlı reklam yapma fırsatı sunar, bölgedeki hedef kitleye ulaşmayı sağlar.
  • Daha düşük ücretlerle daha etkili reklam çalışması yapmaya olanak tanır.
  • Sosyal medya analizi ve istatistikleriyle size ilham kaynağı olur, kendi gözleminizi yapmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Reklamlarında Strateji Oluşturma

Etkili bir sosyal medya kullanıcısı olabilirsiniz ama bu gerçek sosyal medya reklamları konusunda aynı güce sahip olduğunuz anlamına gelmez. Malatya sosyal medya reklamları hizmeti veren ajansımız Floay Media, reklam çalışmalarını belli bir strateji oluşturarak yürütüyor sonuç odaklı adımlar atıyor. Peki, sosyal medyada nasıl bir strateji oluşturulabilir, işte birkaç ipucu:

  • Her şeyden önce markanın ürünleri ve hizmetleri çok yönlü ele alınır, tanınmaya çalışır.
  • Bir hedef belirlenir. Satışları mı artırılmak isteniyor yoksa takipçi mi?
  • Hedef kitle belirlenir ve bu hedefe yönelik çalışmalar gerçekleştirilir. Örneğin hedef kitlenin yaş grubuna özel paylaşımlar yapılır.
  • Markanın kültürü, imajı tüm çalışmalarda esas alınır ve markaya zarar verilecek adımlardan kaçınılır.
  • Her mecraya farklı çalışmalar yapılabilir.

Sosyal medya milyonlarca insanın her gün ziyaret ettiği sitelerden oluştuğu için mecralar çok zengin içeriğe sahiptir. Sosyal medyada verimli reklam çalışmaları alabilmek, profesyonel yaklaşımla gerçekleşir. Malatya’da sosyal medya reklam hizmeti almak için Floay Media ile işbirliği yapabilirsiniz.

 

Malatya sosyal medya reklamları alanında ajansımız Floay Media ile fark yaratan hizmetler alabiliyor. Sosyal medya dediğimiz mecralar Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi günlük hayatta çok kullandığımız uygulamalardır.