Malatya SEO Hizmetleri 20MAR
Malatya SEO Hizmetleri

SEO (Search Engine Optimization) ya da Türkçe karşılığı olan Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin arama motorlarında sıralanmasını ve taranmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür. Girişimciler, ticari faaliyet gösteren web siteleri, kişisel web siteleri ve blog sahipleri Google’da yükselmek için SEO analizi yaptırıyor ve site içeriklerini SEO tekniklerine göre düzenliyorlar.  SEO çalışmaları yaparken birçok önemli unsur ele alınır. Tek başına anahtar kelime odağı ya da reklamla Google’da yükselmek mümkün değildir. SEO esas alınarak titiz bir çalışma yapmak uzun vadede başarılı bir site istatistiği kazandırabiliyor. Floay Media, SEO konusundaki uzmanlığını Malatya SEO taleplerini değerlendirmek için kullanıyor, etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Google’da Yükselmek için Neler Yapılıyor?

Google gibi dünyanın en büyük arama motorunda ilk sayfaya, ilk sıralara yükselmek için sadece içerik yayını yapmak yetmiyor. İçerik yayınında bile bir sürü dikkat edilmesi gerekilen unsurlar var. Örneğin düzenli içerik yayını SEO çalışması için önemlidir. Malatya SEO çalışmaları kapsamında içerik ve link çalışmalarına büyük özen gösteriyor, sitelerin sıralamasını yükseltmek için birçok teknik kullanıyoruz. Bildiğiniz gibi Google algoritması belirli aralıklarla güncelleniyor. Her güncellemede birtakım kriterler değişiyor. Web sayfalarını bu Google algoritması güncellemelerine uygun hale getirmek sıralamayı olumlu etkiliyor.

Reklamsız İlk Sıraya Yükselme

Malatya SEO çalışmaları gerçekleştirirken reklam verip ilk sıralarda yer almak yerine organik şekilde listede yükselmeyi hedefliyoruz. Çalıştığımız tüm web sitelerinde bu prensibi odak alıyoruz. Google’da yükselmek için tek kriterin reklam olduğunu söylemek yanlış ve kolaycılık olur. İşte Google’da reklamsız yükselmek için öneriler:

Kullanıcı deneyimini artırın: Kullanıcılar ziyaret ettikleri sitenin her şeyiyle hızlı, pratik, tasarım anlamında işlevsel olmasını istiyor. Karmaşık, yavaş ve yorucu sitelerde geçirilen vakit bir dakikadan azken kullanıcı deneyimini artıran sitelerde dakikalarca hatta saatlerce gezinildiği görülüyor. Google kullanıcıları önemseyen siteleri öne çıkarıyor.

Anahtar kelime çalışması yaptırın: Organik yükselme ve organik ziyaretçi kazanmak için reklamları değil anahtar kelimeleri kullanın. Hedeflediğiniz kelimelerde öne çıkabilmek, bu yönde içerik yayınlamakla mümkün.

Özgün olun: Anahtar kelime analizine bağlı yayınlayacağınız her içerik özgün yani orijinal olmalıdır. Kopya da ya da kaynak gösterilmeden yapılan uzun alıntılar Google tarafından hoş karşılanmıyor. Yayınladığınız içeriklerin özgün ve SEO uyumlu olmasına özen gösterin.

Rakip analizi yapın: SEO ve site tasarımıyla ilgili tüm çalışmalarınız tamamsa eğer sırada rakipleriniz var. Rakiplerinizin hangi SEO çalışmalarını uyguladığı, hangi kelimelere odaklandığı, kullanıcı deneyimi davranışlarını inceleyerek kendi eksiklerinizi görebilirsiniz.

Malatya SEO çalışması talep eden müşterilerimize yukarıdaki uygulamalarla birlikte daha birçok SEO tekniğini uyguluyor ve hedeflediğimiz noktaya gelene kadar çeşitli önerilerde bulunuyoruz. Sizler de bizimle iletişime geçerek SEO çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Malatya SEO çalışmaları gerçekleştirirken reklam verip ilk sıralarda yer almak yerine organik şekilde listede yükselmeyi hedefliyoruz. Çalıştığımız tüm web sitelerinde bu prensibi odak alıyoruz.