Google Reklamları
Google reklamları hizmeti almak isteyenleri bu nedenle Google Adwords(ads) ile tanıştırıyoruz.

Google Adwords ya da yeni kısa adıyla Google Ads, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın internet kullanıcılarına sunduğu bir reklam ağıdır. Google Ads aracılığıyla reklam veren kişiler, kullanıcıların internette aradığı sektörel kelimeleri hedef alarak arama motorunda öne çıkmayı başarıyor. Örneğin Google reklamları hizmetinden yararlanmak isteyen birisi, “Kayısı fiyatları” kelime grubu için Google Ads ile reklam anlaşması yaptı. Google’da kişiler ‘kayısı fiyatları’ araması yaptığında reklam veren kişinin satış sayfası en üste ve dikkat çekici noktada çıkar. Bu yöntemle rekabeti hızlandıran ve daha geniş kitlelere ulaşmayı başaran reklam verenler, satış hedeflerine ulaşabiliyorlar.

Google Reklamları Gerekli mi? Neden Yapılmalı? Faydaları Neler?

Google arama motorunun ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan arama motoru olduğu kabul edilen bir gerçek. İstatistikler milyarlarca insanın her gün Google’da çeşitli şeyler aradığını gösteriyor. Bu aramaları reklam hizmetiyle birleştiren Google, bu sayede işletmelere dijital rekabet fırsatı sunuyor. Markalar, ürünlerini öne çıkarmak için arama motorunda en çok aranılan kelimeleri öğrenerek bu kelimeler için özel reklam oluşturuyor, içerik çalışması yaptırıyor. Dijital pazarlamada Google Ads şüphesiz önemli bir noktada yer alıyor.  Google reklamları hizmeti almak isteyenleri bu nedenle Google Adwords ile tanıştırıyoruz. İşte  Google Ads çalışması yaptırmanın faydaları;

  • Web siteniz müthiş bir trafiğe kavuşur. Siteniz, kullanıcılar tarafından fark edilir, aşinalık kazandırılır.
  • Google sıralamasında yükselmeye yardımcı olur.
  • Hızlı sonuç almayı sağlar, uzun vadede yapılacak satışlar daha kısa sürede başarıyla gerçekleştirilir.
  • Hedef kitleye ulaşmayı sağlar; kullanıcıların doğrudan arama yaptıkları alanla ilgili siteye ulaştırılması için Google siteyi ilk sıraya yerleştirir.
  • Markanın kurumsallığını artırır, bilinirlik kazandırır.
  • Markaya güven duyulmasına yardımcı olur. İnsanlar sık gördüğü site ve markalara karşı aşinalık kazandığından bu markaların güvenilir olduğuna inanır ve ilk tercihleri haline gelir.
  • Google reklamları yaptıracak olanlar, reklam çalışmasıyla birlikte SEO çalışmalarını da destekler ve Google referansını artırır.
  • Google Ads sanılanın aksine ekonomik ve bütçe dostu bir reklam hizmetidir. Çok küçük bütçelerle etkili reklam çalışmaları yaptırabilirsniz.